Novinky

První titul na trávě v Bad Homburgu

Kateřina Siniaková získala svůj první singlový titul sezóny a celkově čtvrtý, když porazila Lucii Bronzetti a vyhrála turnaj Bad Homburg Open.

Kateřina Siniaková si připsala svůj čtvrtý kariérní titul a první v této sezóně poté, co porazila Lucii Bronzetti 6-2, 7-6(5) ve finále turnaje Bad Homburg Open. Tato výhra uzavřela skvělý týden pro aktuální jedničku světového žebříčku ve čtyřhře, která hrála teprve svůj třetí turnaj po zotavení ze zranění zápěstí, které ji vyřadilo z většiny antukové sezóny.

V prvním finále dvouhry od vítězství na turnaji v Portorož v roce 2022 si Siniaková udržovala plnou kontrolu nad italskou hráčkou, která byla na žebříčku WTA umístěna na 65. místě. Ani odklad začátku kvůli dešti nebo prodloužená přerušení po prvním setu nedokázala Siniakovou odradit. Před finále ztratila během týdne jen jeden set.

Jediné zaváhání Siniakové přišlo, když měla za stavu 6-2, 5-3 možnost dopodávat na vítězství. Siniaková udělala dvě dvojchyby a dvě nevynucené chyby, což umožnilo šampionce z Rabatu vrátit se zpět do setu. Celkem Siniaková ztratila 13 po sobě jdoucích bodů, ale včas se vzpamatovala a udržela podání na stav 6-5.

Po znovunalezení svého rytmu Siniaková zpečetila vítězství v tiebreaku. Poté, co Bronzetti zachránila tři mečboly, uzavřela Češka svůj první titul na trávě po 1 hodině a 36 minutách. Siniaková ukončila zápas se 16 vítěznými míči a 27 nevynucenými chybami.