Novinky

Kateřina Siniaková a Coco Gauff vyhrály titul ve čtyřhře na French Open

Domluvené na poslední chvíli: Kateřina Siniaková a Coco Gauff si v neděli vybojovaly titul ve čtyřhře na Roland Garros vítězstvím 7-6(5), 6-3 nad Sarou Errani a Jasmine Paolini. Toto vítězství je osmý grandslamový titul ve čtyřhře pro Siniakovou a první pro Gauff.

Americko-český pár, nasazený jako číslo 5, se dal dohromady na French Open kvůli zraněním, která vyřadila jejich pravidelné partnerky. Siniaková, která má za sebou vynikající kariéru ve čtyřhře, čelila překážkám, protože její deblové partnerky, Storm Hunter a nyní Taylor Townsend, byly obě zraněné. To vedlo k náhodné domluvě, kterou zařídila Townsend, spojující Siniakovou s Gauff, jejíž obvyklá partnerka, Jessica Pegula, byla také zraněná.

Zkušenosti Siniakové a přizpůsobivost Gauff proměnily toto nečekané partnerství ve vítěznou kombinaci. Duo ztratilo během turnaje pouze jeden set, čímž prokázalo svou odolnost a souhru. Ve finále, které trvalo 1 hodinu a 47 minut, překonaly náročný první set a projevily odhodlání a dovednosti. Výjimečná hra Siniakové v dlouhých výměnách a neústupný servis Gauff přispěly k jejich triumfu.

O svém výkonu Gauff uvedla: „Každý zápas jsme myslím hrály velmi dobře, a pokud jsme nehrály tak dobře, našly jsme způsob, jak se z toho dostat." Zkušenost Siniakové se jasně projevila a vedla pár k nezapomenutelnému vítězství, což zvýraznilo její pokračující dominanci ve čtyřhře.
Made on
Tilda